همکار شما در پیشبرد و سرمایه گذاری

با اتکا به تجربه ما در پیشبرد، مهندسی، ساخت و بهره برداری از پروژه های تجدید پذیر، می توانیم در هر مقطعی از پروژه، همکاری خود را آغاز کنیم

پس از حصول توافق هسته ای میان ایران و غرب و برداشته شدن تحریمها، با توجه به شرایط جغرافیایی و پتانسیل تولید انرژی خورشیدی در ایران، گروه سولک بر آن شد تا فعالیت خود را در این کشور کمتر شناخته شده برای بازار فتوولتاییک، آغاز کند. در همین راستا پس از انجام مطالعات و تحقیقات لازم، شرکتهای ایرانی با سهامداری گروه سولک در ایران ثبت و مطالعات تفصیلی به منظور یافتن پتانسیل های مناسب، در استان های مختلف آغاز شد. در نتیجه این مطالعات پنج استان به عنوان استان های هدف شناخته شده و در نهایت چهار پروژه در استانهای سمنان و فارس جهت شروع کارتعریف شد. این گروه مفتخر است به عنوان اولین شرکت از کشور چک، موفق به دریافت پروانه احداث نیروگاه خورشیدی و تجدیدپذیر در کشور ایران شده است.

در حال حاضر چهار پروژه موصوف به ظرفیت مجموع هفتاد مگاوات در حال اخذ مجوزهای لازم جهت امضای قرارداد تضمینی خرید برق می باشند.

نیرو سامان سپهر

پروژه نیروگاه خورشیدی 10 مگاوات نیرو سامان سپهر در شمال شرق ایران، استان سمنان، شهرستان دامغان قرار دارد. زمین اختصاص یافته به این نیروگاه با مساحت 20 هکتار جزء اراضی ملی بوده و کلیه استعلامات لازم جهت واگذاری اراضی از ادارات استانی و شهرستانی با موفقیت اخذ شده و قرارداد اجاره با امور اراضی منعقد شده است. نیروگاه موصوف دارای مجوز از سازمان محیط زیست بوده و مطالعات اتصال به شبکه نیز بر مبنای اتصال شعاعی به شینه 20 کیلوولت پست فوق توزیع 20/63 کیلوولت مهماندوست، انجام گرفته است. قرارداد خرید تضمینی آماده امضا بوده و پروژه جهت آغاز عملیات اجرایی آماده است.

نیرو کادوس پویا

پروژه نیروگاه خورشیدی 25 مگاوات نیرو کادوس پویا در شمال شرق ایران، استان سمنان، شهرستان دامغان قرار دارد. زمین اختصاص یافته به این نیروگاه با مساحت 40 هکتار جزء اراضی ملی بوده و کلیه استعلامات لازم جهت واگذاری اراضی از ادارات استانی و شهرستانی با موفقیت اخذ شده و قرارداد اجاره با امور اراضی آماده امضا است. نیروگاه موصوف دارای مجوز از سازمان محیط زیست بوده و مطالعات اتصال به شبکه نیز بر مبنای اتصال شعاعی به شینه 63 کیلوولت پست فوق توزیع 63/230 کیلوولت دامغان، در حال انجام است. قرارداد خرید تضمینی آماده امضا بوده و پروژه بسرعت جهت آغاز عملیات اجرایی آماده خواهد شد.

نیرو چکاوک راگا

پروژه نیروگاه خورشیدی 10 مگاوات نیرو چکاوک راگا در جنوب غرب ایران، استان فارس، شهرستان لار قرار دارد. زمین اختصاص یافته به این نیروگاه با مساحت 20 هکتار جزء اراضی ملی بوده و کلیه استعلامات لازم جهت واگذاری اراضی از ادارات استانی و شهرستانی با موفقیت اخذ شده و قرارداد اجاره با امور اراضی آماده امضا  است. نیروگاه موصوف دارای مجوز از سازمان محیط زیست بوده و مطالعات اتصال به شبکه نیز بر مبنای اتصال شعاعی به شینه 20 کیلوولت پست فوق توزیع 20/63 کیلوولت بنارویه، در حال انجام است. قرارداد خرید تضمینی آماده امضا بوده و پروژه بسرعت جهت آغاز عملیات اجرایی آماده خواهد شد.

نیرو پارسا کادوس

پروژه نیروگاه خورشیدی 25 مگاوات نیرو پارسا کادوس در جنوب غرب ایران، استان فارس، شهرستان لار قرار دارد. زمین اختصاص یافته به این نیروگاه با مساحت 50 هکتار جزء اراضی ملی بوده و کلیه استعلامات لازم جهت واگذاری اراضی از ادارات استانی و شهرستانی با موفقیت اخذ شده و قرارداد اجاره با امور اراضی آماده امضا  است. نیروگاه موصوف دارای مجوز از سازمان محیط زیست بوده و مطالعات اتصال به شبکه نیز بر مبنای اتصال شعاعی به شینه 20 کیلوولت پست فوق توزیع 20/63 کیلوولت جویم، در حال انجام است. قرارداد خرید تضمینی آماده امضا بوده و پروژه بسرعت جهت آغاز عملیات اجرایی آماده خواهد شد.

IMG-20160926-WA0006
IMG-20170306-WA0007
IMG-20170307-WA0000
IMG-20170308-WA0002
IMG_20170307_074525
IMG_6667
IMG_6669

در باره گروه سولک

بعد از یک تجربه تجاری موفق در زمینه املاک، آقای زدنک سوبوتکا در سال 2009 تصمیم گرفت سرمایه گذاری قابل توجهی در پروژه های انرژی خورشیدی انجام دهد. ایشان شرکت سولک را تاسیس کرد و پروژه های فتوولتاییک متعددی در مقیاس خانگی در کشور چک انجام داد. پس از اجرای موفقست آمیز پروژه های مختلف توسعه، ساخت، راه اندازی و بهره برداری نیروگاههای خورشیدی، ایشان نیروگاهی به ظرفیت 1 مگاوات را در کشور اسلواکی ساخت و به بهره برداری رساند. در سال 2015 پروه سولک موفق شد بیش از 20 مگاوات پروژه نیروگاه خورشیدی را در کشور رومانی تعریف کرده و بسازد. بیش از دو سوم این پروژه های در فاز ساخت به سرمایه گذاران مختلف واگذار شد.  

در سال 2014 گروه تصمیم گرفت به بخش انرژی کشور شیلی ورود کند. در حال حاضر ساخت و بهره برداری پروژه پایلوت به ظرفیت 3 مگاوات به نام کوزکوز به اتمام رسیده و عملیات توسعه و اخذ مجوزهای بیش از 50 مگاوات نیز در حال انجام است. در همین زمان گروه سولک تصمیم گرفت پتانسیل های موجود در بخش انرژی کشور ایران را هم بررسی کند. پس از آن، شرکت های ایرانی مورد نیاز برای تعریف، توسعه و اخذ مجوزهای 4 نیروگاه خورشیدی در ایران تاسیس شده و گروه اقدامات لازم برای احداث این پروژه ها را با شرکای خود در دست دارد. در همه پروژه ها در سرتاسر جهان، سولک همکاری بسیار نزدیکی با شرکت پی وی پاور که مجری و متخصص با تجربه ای در مهندسی، تامین کالا و ساخت نیروگاههای خورشیدی است دارد و همه پروژه های احداث شده با کمک و همراهی این شرکت به ثمر رسیده است.

شرکت سولک هلدینگ اس ای که عضوی از گروه سولک است که در سال 2010 فعالیت خود را آغاز کرد و از آن زمان تا کنون این شرکت توانسته است تعداد زیادی پروژه فتوولتاییک در کشورهای چک، اسلواکی، رومانی و شیلی با محموع ظرفیت بیش از 24 مگاوات به انجام رسانده است.

در این مدت گروه سولک تجربه گرانبهایی در خصوص پروژ های نیروگاه خورشیدی نه تنها در بخش طرح ریزی، بلکه در فازهای ساخت، بهره برداری و مدیریت پروژه ها در کشورهای متنوعی بدست آورده است.

2010

 • نصب و راه اندازی پروژه های فتوولتایک با ظرفیت مجموع 1.7 مگاوات در کشور چک

2011

 • ورود به بازار اسلواکی
 • نصب و راه اندازی پروژه های فتوولتایک با ظرفیت مجموع 1 مگاوات در کشور اسلواکی

2012 - 2013

 • ورود به بازار رومانی
 • نصب و راه اندازی پروژه های فتوولتایک با ظرفیت مجموع 8.5 مگاوات در کشور رومانی
 • تعریف، طراحی، اخذ مجوز ها و توسعه پروژه های فتوولتاییک "آماده جهت اجرا" با ظرفیت مجموع 10.3 مگاوات
 • تامین مالی مجدد پروژه های موجود توسط موسسات مالی کشور رومانی

2014 – 2015

 • ورود به بازار کشور شیلی. آماده سازی پروژه فتوولتاییک جهت اجرا با مجموع ظرفیت 4 مگاوات
 • ورود به بازار کشور ترکیه. آماده سازی پروژه فتوولتاییک جهت اجرا با مجموع ظرفیت 3 مگاوات
 • ورود به بازار کشور ایران و آرژانتین.

2016

 • تکمیل پروژه های در شیلی
 • ساخت و تکمیل و راه اندازی پروژه 3 مگاوات کوزکوز در کشور شیلی
 • آماده سازی پروژه های بعدی به نامهای لافورتونا و آمپارودل سول در کشور شیلی
 • ورود به بازار ایران. تاسیس شرکتهای ایرانی

2017 – 2020

 • تکمیل و راه اندازی پروژه های شیلی با مجموع ظرفیت 100 مگاوات
 • تکمیل و راه اندازی پروژه های ایران با مجموع ظرفیت 70 مگاوات

Niroo Saman Persin

.Unit 4, No. 19, Kalhor Av., South Jamalzadeh St., Azadi St

Tehran, Iran - P.O Box: 1313853565

Hamed Mansouri, Tel: 021 66122691, 09362566886

 

SOLEK GROUP HQ Prague

Solek Group
,Spálená 21, 110 00 Praha 1
Czech Republic

420602701808+
info@solek-group.cz